Logopedyczna szkoła online dla dzieci dwujęzycznych
4 ważne kroki dla rodziców przed rozpoczęciem zajęć z logopedą
1. Zorganizuj miejsce pracy
Upewnij się, że dziecko ma odpowiednio zorganizowaną przestrzeń do lekcji, umieszczając komputer lub tablet w wygodnej odległości.

Zalecamy korzystanie z dużego ekranu komputera lub laptopa, co pozwoli zarówno dziecku, jak i logopedzie lepiej się widzieć. Dziecko będzie czuło się bardziej komfortowo.

✅ Sesja diagnostyczna trwa 45-60 minut i obejmuje czas na zabawę z dzieckiem oraz dyskusję między specjalistą a rodzicem.

✅ Obecność rodzica na zajęciach jest obowiązkowa.
2. Sprawdź wszystkie ustawienia techniczne programów lekcyjnych
✅ Link do konferencji ZOOM otrzymasz za 30 minut przed lekcją. Kliknij w niego, a logopeda pojawi się o wyznaczonej godzinę, aby rozpocząć sesję.

Aby nie tracić czasu podczas diagnostyki, upewnij się, że masz zainstalowaną aplikację ZOOM:
⭕️ Pamiętaj, aby wcześniej sprawdzić dźwięk mikrofonu w ZOOM. Zobacz, jak to zrobić:
Większość rodziców, którzy przychodzą na diagnozę, nie sprawdza wcześniej dźwięku, a następnie zaczynają zajęcia z nieprzyjemnymi emocjami, gdy logopeda nie słyszy ich na początku sesji.

Jeśli na początku zajęcia nie widać logopedy, poczekaj - specjalista pojawi się w wyznaczonym czasie. Jeśli nie skontaktuje się w odpowiednim terminie, skontaktuj się z administratorem.
Jak sprawdzić dźwięk przed diagnozą
⭕️ Ważne jest również obejrzenie wideoinstrukcji «Jak sprawdzić dźwięk podczas diagnostyki». Ten filmik pomoże Państwu rozwiązać problemy, które mogą wystąpić podczas łączenia się do diagnostyki:
Jak sprawdzić dźwięk podczas diagnostyki
3. Jak przygotować dziecko do lekcji
- Dobrze jest, aby dziecko było odżywione, wyspane i wypoczęte.
- Nazwij czynność grą. Powiedz dziecku : «Teraz będziesz się bawić z Pani».
- Obecność rodzica podczas pierwszych lekcji jest niezbędna. W ten sposób wspierasz swoje dziecko. To dla niego nowość, a rodzic jest jego wsparciem.
4. O nagrywaniu lekcji
Lekcje są nagrywane. Wykorzystujemy nagrania do szczegółowej analizy i planowania zajęć.

Nagrywanie lekcji służy utrzymaniu wysokiej jakości zajęć, rozwiązywaniu skomplikowanych problemów logopedy z kierownikiem oraz doskonaleniu programu szkolenia. Nagranie jest przechowywane na bezpiecznym serwerze przez 7 dni, a następnie automatycznie usuwane.

Dostęp do nagrania mają tylko logopeda, metodysta ta kierownik szkoły. Jęśli mają Państwo jakiekolwiek zastrzeżenia, prosimy o poinformowanie administratora, abyśmy mogli wyłączyć nagrywanie.
Do zobaczenia na diagnostyce!
GOVORIKA LP
85 Great Portland Street, First Floor, London, United Kingdom
Pracujemy na całym świecie!
© 2024 GOVORIKA